امروز : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت : ۰۰:۲۲:۴۱
[061] 33 36 45 54

اقدامات لازم بارداری

اقدامات لازم بارداری

اقدامات لازم بارداری مسئله ای است که می بایستی تمامی افرادی که تمایل دارند مادر شوند انجام دهند . زمانی که فرد تصمیم به بچه دار شدن می گیرد زندگی وی تغییراتی را به خود می گیرد و در واقع این تغییر نتیجه یک تصمیم گیری بزرگ در زندگی فرد می باشد . قبل از هر چیزی باید خانم خود را برای بارداری آماده کند . سلامت جسمی فرد اولین مولفه جهت بارداری سالم می باشد و پیش از بارداری باید چندین مسئله مهم و اساسی را در برنامه ریزی بارداری خود قرار داد .

اقدامات دوران بارداری اهمیت ویژه ای دارد و می بایستی به همراه دکتری با تجربه این دوره با بدون هیچگونه خطری گذراند . اگر تصمیم به مادر شدن دارید می توانید  با کمک دکتر نصرت نقاب دوران بارداری خوبی را پشت سر بگذارید. جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۳۳۳۶۴۵۵۴-۰۶۱ تماس حاصل فرمائید .

ویزیت پیش از بارداری

متخصصان بر این باورند که بعضی از مکمل ها و داروهای مصرفی در دوره بارداری نبایست استفاده شود و بعضی از آن ها همچنین باید پیش از بارداری آغاز شوند زیرا بعضی از مکمل ها در چربی های بدن ذخیره شده و تا یک زمانی باقی می مانند . به همین دلیل هم خانم باردار و هم همسر وی می بایستی از لحاظ استفاده داروها و مکمل ها و هم چنین مصرف الکل – دارو – استعمال سیگار و کنترل وزن و ورزش و هم چینن بعضی از بیماری های مانند آبله مرغان – سرخجه – دیابت – فشار خون بررسی می شوند . به همین دلیل مصرف اسید فولیک بسیار مهم می باشد استفاده ۴۰۰ میلی گرم فولیک اسید در روز حداقل ۳۰ روز پیش از بارداری و دوره سه ماهه اول شانس مبتلا شدن جینن به اختلالات جینین را حدود ۵۰ الی ۷۰ درصد می کاهد و از دیگر نقوص تولد جلوگیری می کند .

استفاده نوشیدنی و سیگار و داروها

بعضی از تحقیقات نشان می دهد که استعمال دخانیات یا استفاده از برخی داروها می تواند به سقط جنین و یا نارسایی جنین یا کم وزنی منجر شود . باید به یاد داشت که استفاده بعضی از مواد خوراکی تاثیرات ماندگاری در سیستم بدنی فرد می گذارد و از سمتی دیگر تاثیرات قابل چشمگیری روی جنین می گذارد . تحقیقات نیز نشان گر این می باشد که مصرف تنباکو می تواند روی باروری فرد تاثیر بگذارد و متوقف کردن عادات ناسالم می تواند بسیار دشوار باشد .

استفاده از غذاهای مرغوب و سالم

خانم باردار باید سعی بر این داشته باشد حداقل ۲ فنجان میوه و ۲ و نیم فنجان سبزیجات هر روزه استفاده کند . به علاوه استفاده از حبوبات و غذاهایی که دارای کلسیم بسیاری همچون شیر – آب پرتغال هستند و منابع پروتئینی مانند لوبیا – دانه هاتی روغنی – آجیل بسیار مفید هستند .

در رابطه با استفاده از کافئین همچنین باید گفت اندازه قطعی مصرف کافئین چه میزان می باشد وجود ندارد . متخصصان بر این باورند که خانم های باردار و آن هایی که تلاشی برای بارداری دارند می بایستی از مصرف بسیار کافئین خودداری کنند .

اقدامات-لازم-بارداری

اقدامات-لازم-بارداری

جلوگیری از بروز عفونت

مدیریت بدن جهت مبتلا نشدن به انواع عفونت ها در دوان پیش از بارداری بسیار حائز اهمیت می باشد . مخصوصا عفونت هایی که احتمال صدمه وارد کردن به جنین را افزایش می دهد . فرد می بایستی از غذاهای مشخصی مانند پنیرهای پاستوریزه نشده و سایر محصولات لبنی پاستوریزه نشده جلوگیری کند . گوشت خام و فرآوری شده و مرغ و ماهی های نیم پز می توانند محیطی را برای جمع شدن باکتری ها فراهم کند و در نهایت باعث شود سقط جنین رخ دهد و یا جینن نارس شود .

ورزش

انجام ورزش مخصوصا یوگا – پاده روی و شنا را باید به یاد داشت . این ورزش ها چه پیش و چه پس از بارداری علاوه بر این که سلامت جسمانی بسیار تاثیر گذار می باشد و ورم بارداری را کم می کند از مبتلا شدن به بیماری های دوران بارداری جلوگیری می کند و در سلامت جسمانی و روانی و کودک بسیار دخیل می باشد  .

برخی از خدمات دکتر نصرت نقاب متخصص درمان نازایی

زایمان

لاپاراسکوپی

درمان ناباروری با ivf

راه های ارتباطی دکتر نصرت نقاب در اهواز

۰۹۱۶۹۳۶۴۹۵۳

۰۶۱-۳۳۳۶۴۵۵۴

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر نصرت نقاب

پاسخ

دوازده + شانزده =

Call Now Button