امروز : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت : ۲۳:۳۹:۳۲
[061] 33 36 45 54

غربالگری در دوران بارداری

غربالگری در دوران بارداری

غربالگری در دوران بارداری برای تشخیص اختلالات کروموزومی در جنین انجام می شود . مانند کروموزمی سندروم دارون .حتی برای اختلالات مغزی عصبی جنین می توانیم از این غربالگری استفاده کنیم .

برای این که بخواهیم اطمینان خاطر پیدا کنیم که جنین هیچ گونه مشکلی ندارد و می تواند با سلامت کافی به دنیا آید بایستی غربالگری در دوران بارداری را انجام دهیم . غربالگری در دوران بارداری بسیار حائز اهمیت است و می توان در صورت وجود اختلالات کروموزومی آن را تشخیص داد و اقدامات لازم را انجام داد . دکتر نصرت نقاب فوق تخصص درمان ناباروری در اهواز می باشد و می تواند برای مادرانی که امکان دارد  جنین آن ها دارای اختلالات کرومزومی باشد غربالگری در دوران بارداری را تجویز کند .  جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۳۳۳۶۴۵۵۴-۰۶۱ تماس حاصل فرمائید .

غربالگری به صورت خلاصه در دو مرحله انجام می شود :

که حدود ۱۲ هفته انجام می شود .
مرحله اول : یک ازمایش و یک سونوگرافی nt انجام می شود که ضخامت گردن را اندازه می گیریم که این ناحیه در سندرم داون افزایش پیدا می کند .
مرحله دوم : اگر فردی مشکوک به سندرم داون بود و غربالگری را انجام داد در آن زمان غربالگری مرحله دوم را که آزمایش در ۱۶ هفته و سونوگرافی که در ۱۸ هفته انجام می شود .

غربالگری در دوران بارداری

غربالگری در دوران بارداری

اما اگرچه مرحله اول خوب بود مرحله دوم را می توانیم به صورت تنها یک آزمایش تکی انجام دهیم .
سونوگرافی ناهنجاری جنین و آنومالی ها برای تشخیص کلی آنامالی جنین استفاده می شود . و ممکن است آزمایش غربالگری فرد نرمال باشد یعنی سندرم داون وجود نداشته باشد و تنها مشکلات دیگری وجود داشته باشد همچون : دست های بچه مشکل داشته باشد و یا بچه لب شکری و یا نارسایی قلبی داشته باشد پس سونوگرافی ناهنجاری به دلیلی انجام می شود که این اختلالات را تشخیص دهد . یک آزمایش دیگری انجام می شود که همان آزمایش خون می باشد که به شکل کامل می توان این اختلالات کروموزومی را تشخیص داد و برای تمامی افراد این آزمایش شامل نمی شود چون دارای هزینه بالایی است تنها برای بیمارانی که شرایط خاص دارند تجویز می شود و در غیر این صورت همان آزمایش هایی که ذکر شد انجام می شود .

برخی از خدمات دکتر نصرت نقاب متخصص درمان نازایی

زایمان

لاپاراسکوپی

درمان ناباروری با ivf

راه های ارتباطی دکتر نصرت نقاب در اهواز

۰۹۱۶۹۳۶۴۹۵۳

۰۶۱-۳۳۳۶۴۵۵۴

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر نصرت نقاب

پاسخ

5 × 1 =

Call Now Button