امروز : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت : ۰۰:۳۸:۴۹
[061] 33 36 45 54

ناباروری ثانویه

ناباروری ثانویه

آیا می دانستید چند زوج به دلیل ناباروری نمی توانند طعم بچه دار شدن را تجربه کنند ؟؟؟
روزانه چندین زوج تحت درمان های ناباروری قرار می گیرند . ناباروری ثانویه خود به تنهایی یکی از دلایلی است که می تواند فرد را نازا کند . دکتر نصرت نقاب فوق تخصص درمان ناباروری در اهواز و متخصص درمان نازایی می باشد . دکتر نقاب تمامی روش های درمان ناباروری را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد و می تواند نازایی را درمان کند .

ناباروری ثانویه به دلیل کورتاژهای سخت اتفاق می افتد که باعث می شود دیواره رحم به علت کورتاژ صدمه ببیند و لانه گزینی با مشکلاتی همراه شود . اگر کورتاژ هم ساده باشد موجب می شود سقط های بسیاری اتفاق بیفتد و  درون رحم دچار چسبندگی می شود و اگر گسترش یابد موجب می شود ناباروری ثانویه اتفاق بیفتد .

ناباروری یعنی زوجین بدون هیچ گونه وسایل جلوگیری باهم رابطه جنسی برقرار کنند اما باردار نشوند . ناباروری به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می شود . ناباروری اولیه یعنی زن به مدت ۱ الی ۲ سال بدون هیچگونه  وسایل جلوگیری کننده رابطه برقرار کند اما باردار نشود و نیز ناباروری ثانویه در حقیقت به این معنا می باشد که زن در هر شرایطی یک بار تجربه باردار شدن را داشته باشد اما دیگر هم اکنون قادر به این نمی باشد که باردار شود .

دلیل ناباروری ثانویه

ناباروری ثانویه اغلب به این علت رخ می دهد که زن در دوران بارداری یا زایمان به خونریزی های حادی دچار شده باشد که موجب می شود کم خونی بسیار شدیدی رخ دهد و همین مسئله تاثیر بر روی هیپوفیز مغز می گذارد و موجب می شود سندرم شیهان یعنی همان هیپوفیز رخ دهد . یکی از علت های ناباروری ثانویه سندرم شیهان می باشد که قبلا بسیار رایج بوده است و در حال حاضر کمتر کسی به این بیماری مبتلا می شود و به ندرت پیش می آید که خانمی با خونریزی بسیار زیادی به این مشکل دچار شود . اما این مسئله هم چنان مشاهده می شود .

ناباروری-ثانویه

ناباروری-ثانویه

به دلیل وجود این سندرم هیپوفیز هیچ عملکردی از خود نشان نمی دهد و فردی که به این سندرم دچار می شود تنها به مشکل ناباروری بر نمی خورد اما امکان دارد به مشکلات دیگری هم مبتلا شود به این خاطر که غده هیپوفیز مسئولیت آن فقط ترشح کردن هورمون جنسی نمی باشد و یکی از نشانه های آن نازایی و ناباروری ثانویه است .

اشعه درمانی

زنانی که به سرطان مبتلا هستند و اشعه درمانی انجام می دهند امکان دارد تخمدان آن ها صدمه ببیند و تخمک گذاری صورت نگیرد و این دلیل بر ناباروری می شود .

عفونت حاد

عفونت های حاد امکان دارد موجب ناباروری شود البته این را هم باید به خاطر داشت که عفونت بیشتر سبب سقط می شود.

کورتاژهای سخت و حاد

در کورتاژهای حاد صدمه به دیواره درونی رحم وارد می شود حتی اگر بارداری اتفاق بیفتد سبب می شود سقط رخ دهد و در نهایت موجب می شود نازایی ثانویه رخ دهد .

یائسگی

کسانی که به یائسگی مبتلا می شوند همه مواد و ذخایر تخمدان های آن ها از بین می روند و این مسئله سبب می شود ناباروری ثانویه اتفاق بیفتد اما این اشخاص این امکان را دارند که با دریافت تخمک دوباره باروری را تجربه کنند .

برخی از خدمات دکتر نصرت نقاب متخصص درمان نازایی

زایمان

لاپاراسکوپی

درمان ناباروری با ivf

راه های ارتباطی دکتر نصرت نقاب در اهواز

۰۹۱۶۹۳۶۴۹۵۳

۰۶۱-۳۳۳۶۴۵۵۴

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر نصرت نقاب

پاسخ

2 × 1 =

Call Now Button