لاپاراسکوپی کیست تخمدان

لاپاراسکوپی کیست تخمدان

عمل لاپاراسکوپی بدون این که شکم باز شود حفره شکمی و لگن به صورت کامل مشاهده می شود . توسط دوربینی که در این روش وجود دارد پزشک می تواند به راحتی تمامی احشای شکم را همچون رحم و تخمدان بررسی کند .لاپاراسکوپی به صوت تهاجمی انجام نمی شود و امروزه بسیار در حوزه پزشکی رایج شده است .

لاپاراسکوپی به چند روش انجام می شود

لاپاراسکوپی تشخیصی : به این منظور انجام می شود که عضوی که بیمار است و دارای اختلالی است ملاحظه شود .
لاپاراسکوپی درمانی : اختلالات درون شکمی مشاهده می شود و هم اگر جراحی احتیاج باشد صورت می گیرد .

لاپاراسکوپی-کیست-تخمدان

لاپاراسکوپی-کیست-تخمدان

در بحث بیماری های زنان لاپاراسکوپی چه کاربردی دارد

• درد در قسمت شکم و زیر شکم احساس شود .
• ارزیابی مشکلاتی که موجب ناباروری شده اند .
• عمل و درمان حاملگی خارج رحمی به وسیله لاپاراسکوپی
• خانم هایی که به چسبندگی های لوله و رحم مبتلا هستند
• کسانی که به کیست تخمدان دچار هستند می توانند لاپاراسکوپی تخمدان را انجام دهند .
• اگرچه بیمار تمایلی به بارداری نداشته باشد می تواند به وسیله لاپاراسکوپی لوله های خود را ببندد .

لاپاراسکوپی تخمدان چگونه انجام می شود

در لاپاراسکوپی کیست تخمدان بیمار تحت نظر بیهوشی قرار می گیرد و به وسیله سوزن به داخل شکم گاز دی اکسید کربن یا اکسید نیتروزن وارد می شود و این عمل موجب می شود که ناحیه شکم بزرگ شود و جراح بتواند به راحتی اعضای درون شکم را مشاهده کند .
برشی نه چندان بزرگ در زیر ناف ایجاد می شود و تروکار لاپاراسکوپ بدین وسیله و دوربین ویدویی آن داخل می شود و درون شکم به صورت کامل ارزیابی می شود و از دو برش دیگر هم که در دو سمت شکم قرار دارد می توان وارد شکم شد و می توان جراحی را انجام داد و اگر چه احتیاج به سوراخ دیگری هم بود می توان ایجاد کرد و جراحی کاملا انجام شود . در روند جرای می توان همچنین از لیزر هم استفاده کرد و بیماری هایی که در درون شکم وجود دارد درمان شود .

ناباروری ثانویه

لاپاراسکوپی کیست تخمدان روشی است که بسیار باید حساسیت و تخصص در آن به کاربرد شود . دکتر نصرت نقاب متخصص درمان نازایی این روش را بسیار عالی انجام می دهد و مهارت زیاد وی در این خصوص باعث شده است که موفقیت های بسیاری را در این زمینه کسب کند .

 زنان در هر زمانی می توانند لاپاراسکوپی را انجام دهند اما توصیه می شود ۵ روز بعد از اتمام دوران قاعدگی این کار انجام شود .

دکتر نصرت نقاب

فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf

عضوانجمن ناباروری ایران رتبه برتر کنکور ورودی دانشکده پزشکی شیراز بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشکده علوم پزشکی همدان فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال ۲۰۱۷ سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال ۹۴ که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

پاسخ

9 + 18 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک