تاثیر فیبرم رحم در بارداری

کتومی تاثیر فیبرم رحم در بارداری

خانم هایی که دارای اضافه وزن می باشید امروز خبرهای نه چندان خوبی برای شما داریم. آیا می دانید احتمال ایجاد فیبرم های رحمی در افراد چاق بیشتر است؟ و یکی از علل باردار نشدن شما ممکن است فیبرم رحمی  باشد؟ و خانم هایی که در سن بالا اقدام به بارداری کرده اید، شما نیز در معرض خطر فیبرم رحم هستید.

به سادگی از این بیماری گذر نکنید چرا که فیبرمهای با سایز بزرگ و یا در جاهای نامناسب ممکن است  باعث کم خونی و اختلال در دفع و همچنین فشار به کلیه ها شود.

اگر در طول زندگی خود دچار دردهای قاعدگی وحشتناک و یا طولانی شده اید و یا احساس پری در شکم خود کرده اید و خانم ها در زمان رابطه جنسی خود احساس درد کرده اید، بهتر است که متخصص زنان و زایمان و ناباروری مراجعه کنید.

فیبروم رحمدرمان فیبرم رحم

با استفاده از میومکتومی چه به روش شکمی و یا واژینال و به کمک هیستروسکوپ می توان این فیبروم ها که باعث علایم در فرد میشود را درمان کرد .

مدت زمان نیاز برای استراحت بعد از عمل بستگی به میزان بیماری و عمل متفاوت است اما طولانی ترین آن تا چند روز و و تا دو هفته می باشد. باید به اطلاع خانم ها برسانیم  که فیبرم رحم حتی می تواند منجر به ناباروری نیز شود و شما می توانید بعد از انجام عمل میومیکتومی به راحتی باردار شوید و یا برا مراحل کاشت اماده شوید.

خانم ها برای رفع نگرانی های خود می توانند با مراجعه به پزشک زنان و زایمان و توضیح علائم خود و مطمئن شدن از بیماری خود درمان مناسبی که پزشک تشخیص می دهد را پیش گیرید.

برای مشاهده جراحی میومکتومی به عنوان یک درمان برای فیروم رحم می توانید جراحی دکتر نصرت نقاب را مشاهده نمایید .

تشخیص و درمان فیبروم رحم در بارداری بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا یکی از علل سقط مکرر جنین محسوب می شود.  دکتر نصرت نقاب فوق تخصص نازایی در اهواز می توانند شما را در این رابطه راهنمایی کنند. در صورت تمایل با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید پیج اینستاگرام ایشان را مشاهده کنید.

فیبروم رحم و تاثیر آن بر بارداری

فیبروم اگر در دوران بارداری رشد کردن خود را شروع کند ، ممکن است خطر زایمان زودرس یا سقط ایجاد کند و جان مادر و جنین را با خطر مواجه کند . همچنین فیبروم ها باعث می شوند لقاح خارج از رحم ایجاد شود . به جز مسئله سقط جنین فیبروم ها باعث محدود شدن رشد جنین شده و یا زایمان زودرس ، خونریزی های بعد از زایمان و شرایط نامساعد برای جنین را به دنبال دارند .

فیبروم رحم این قابلیت را دارد که در دوران بارداری کوچک و یا بزرگ شود واحتمال سزارین افزایش یابد .

در نتیجه به خانم هایی که قصد بارداری دارند توصیه می شود قبل از اقدام از سلامت خود اطمینان حاصل نمایند تا بتوانید دوران حاملگی بدون خطر و همراه با آرامش را تجربه نمایید .

دکتر نصرت نقاب

فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf عضوانجمن ناباروری ایران رتبه برتر کنکور ورودی دانشکده پزشکی شیراز بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشکده علوم پزشکی همدان فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال ۲۰۱۷ سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال ۹۴ که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

پاسخ

پنج − سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک