درمان ناباروری با IUI

درمان ناباروری با IUI  یکی از روش هایی است که می توان از آن برای بارور شدن استفاده کرد . در دنیای امروزی داشتن فرزند و باردار شدن یکی از موضوعات بعد از ازدواج می باشد که بسیار حائز اهمیت است . البته امکان دارد اشخاصی با انجام دادن اقدامات لازم و بسیار صاحب فرزندی نشوند . معمولا موفق نشدن در بارداری پس از حدود یک سال اقدام برای باردار شدن را ناباروری می گویند . هنگامی که زوج از روش های جلوگیری به مدت زمان بیشتر از یک سال استفاده نکنند و نتوانند بارور شوند در این هنگام به آن ها زوج نابارور گفته می شود . در دنیای علم امروز راه های بسیاری و تاثیر گذار جهت درمان ناباروری وجود دارد که می تواند اندازه موفقیت باروری را به حد چشمگیری افزایش دهد .

دکتر نصرت نقاب فوق تخصص نازایی در اهواز درمان ناباروری با IUI را به نحو احسن و به بهترین شکل انجام می دهد . زوجینی که به هر دلیلی از ناباروری رنج می برند می توانند همراه با دکتر نقاب این مشکل را برطرف کنند . جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۳۳۳۶۴۵۵۴-۰۶۱ تماس حاصل فرمائید .

چه افرادی قادر به استفاده از روش IUI  هستند

درمان ناباروری با IUI روشی می باشد که برای زوج نابارور مسئله بارداری را ممکن می سازد . درمان ناباروری که امروزه بسیار در بین افراد رواج دارد با روش ها و متدهای  پزشکی کار بزرگ و سختی می باشد اما توسط IUI می توان این مشکل را  به آسانی برطرف کرد .

درمان ناباروری با IUI  اصولا روشی است که جهت تزریق اسپرم به داخل حفره رحم استفاده می شود و یکی از روش هایی است که کمک باروری می باشد . به وسیله این روش می توان امکان باردار شدن را بالا برد . این فرایند سبب می شود تماس تخمک با اسپرم در رحم شود و رخ دادن بارداری را بالا برد .

آی یو آی برای چه اشخاصی مناسب می باشد

 • کسانی که دچار کمبود اسپرم – تحرک کم و نامناسب اسپرم ها هستند
 • هنگامی که اسپرم های غیر عادی و غیر طبیعی بیشتر از اسپرم های سالم باشد.
 • کسانی که از اندازه کم مایع منی برخوردارند .
 • اگرچه مایع منی دارای آنتی اسپرم و آنتی بادی باشد
 • خانم هایی که ترشحات از بین برنده اسپرم و کشنده اسپرم در گردنه رحم دارند .
 • مایع مخاطی در دهانه رحم به میزان کمی باشد .
 • هنگامی که اندازه موکوس در سرویکسشان غلیظ باشد .
 • کسانی که دارای اختلالات رحمی مانند آندومتریوز متوسط و برخی اوقات خفیف می باشند .
 • مرد دارای ناتوانی جنسی باشد و منی در واژن انزال نشود .
 • آلت تناسلی ساختار ناقصی داشته باشد .
 • مردانی که انزال پس رونده دارند و یا در قسمت تناسلی به فلج اندامی مبتلا شده باشند .
 • زنانی که دچار ناهنجاری های تخمک گذاری هستند .
 • زمانی که ماهیچه های واژنی به صورت غیر ارادی انقباض پیدا می کنند که تاثیرات منفی بر رابطه جنسی می گذارد .
 • افرادی که در ناباروری دچار ناهنجاری هستند .
درمان ناباروری با IUI
درمان ناباروری با IUI

عمل IUI چگونه انجام می شود

این عمل بسیار آسان و راحت می باشد و فرد هیچگونه دردی را احساس نمی کند . این عمل نیازی به بیهوشی ندارد و لازم می باشد عمل IUI تحت نظر پزشک متخصص زنان انجام شود و مراقبت های پس از آن با دقت انجام شود .

مایع منی همراه با تکنیک مخصوصی و منحصر به فردی در این عمل شسته می شود و بعد از آن اسپرم های شسته شده توسط  واژن به کمک لوله ی باریکی به درون رحم وارد می شود . برای اینکه میزان موفقیت درمان ناباروری با روش IUI افزایش یابد از داروهای محرک استفاده می کنند تا تحریک تخمدان تعداد مورد نظر تخمک را آزاد کند . به وسیله این داروهای محرک تخمک های آزاد شده در سیکل به ۲ الی ۴ تخمک افزایش پیدا می کند و احتمال باروری را به اندازه قابل قبولی افزایش می دهد . بدین ترتیب لازم می باشد داروهای محرک تخمدان با اندازه و دوز معینی در زمان مناسب استفاده شوند . پس از بررسی وضعیت تخمدان های  شخص ، به وسیله سونوگرافی و همچنین ارزیابی فولیکول ها و اطمینان حاصل کردن از وضعیت عادی بدن و فیزیک دستگاه تناسلی داروهای کمک کننده به باروری تزریق می شوند .

دکتر نصرت نقاب

فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf عضوانجمن ناباروری ایران رتبه برتر کنکور ورودی دانشکده پزشکی شیراز بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشکده علوم پزشکی همدان فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال ۲۰۱۷ سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال ۹۴ که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

پاسخ

یک × پنج =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک