درمان ناباروری با IUI

درمان ناباروری با IUI  یکی از روش هایی است که می توان از آن برای بارور شدن استفاده کرد . در دنیای امروزی داشتن فرزند و باردار شدن یکی از موضوعات بعد از ازدواج می باشد که بسیار حائز اهمیت است . البته امکان دارد اشخاصی با انجام دادن اقدامات لازم و بسیار صاحب فرزندی نشوند . معمولا موفق نشدن در بارداری پس از حدود یک سال اقدام برای باردار شدن را ناباروری می گویند . هنگامی که زوج از روش های جلوگیری به مدت زمان بیشتر از یک سال استفاده نکنند و نتوانند بارور شوند در این هنگام به آن ها زوج نابارور گفته می شود . در دنیای علم امروز راه های بسیاری و تاثیر گذار جهت درمان ناباروری وجود دارد که می تواند اندازه موفقیت باروری را به حد چشمگیری افزایش دهد .

دکتر نصرت نقاب فوق تخصص نازایی در اهواز درمان ناباروری با IUI را به نحو احسن و به بهترین شکل انجام می دهد . زوجینی که به هر دلیلی از ناباروری رنج می برند می توانند همراه با دکتر نقاب این مشکل را برطرف کنند . جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۳۳۳۶۴۵۵۴-۰۶۱ تماس حاصل فرمائید .

چه افرادی قادر به استفاده از روش IUI  هستند

درمان ناباروری با IUI روشی می باشد که برای زوج نابارور مسئله بارداری را ممکن می سازد . درمان ناباروری که امروزه بسیار در بین افراد رواج دارد با روش ها و متدهای  پزشکی کار بزرگ و سختی می باشد اما توسط IUI می توان این مشکل را  به آسانی برطرف کرد .

درمان ناباروری با IUI  اصولا روشی است که جهت تزریق اسپرم به داخل حفره رحم استفاده می شود و یکی از روش هایی است که کمک باروری می باشد . به وسیله این روش می توان امکان باردار شدن را بالا برد . این فرایند سبب می شود تماس تخمک با اسپرم در رحم شود و رخ دادن بارداری را بالا برد .

آی یو آی برای چه اشخاصی مناسب می باشد

 • کسانی که دچار کمبود اسپرم – تحرک کم و نامناسب اسپرم ها هستند
 • هنگامی که اسپرم های غیر عادی و غیر طبیعی بیشتر از اسپرم های سالم باشد.
 • کسانی که از اندازه کم مایع منی برخوردارند .
 • اگرچه مایع منی دارای آنتی اسپرم و آنتی بادی باشد
 • خانم هایی که ترشحات از بین برنده اسپرم و کشنده اسپرم در گردنه رحم دارند .
 • مایع مخاطی در دهانه رحم به میزان کمی باشد .
 • هنگامی که اندازه موکوس در سرویکسشان غلیظ باشد .
 • کسانی که دارای اختلالات رحمی مانند آندومتریوز متوسط و برخی اوقات خفیف می باشند .
 • مرد دارای ناتوانی جنسی باشد و منی در واژن انزال نشود .
 • آلت تناسلی ساختار ناقصی داشته باشد .
 • مردانی که انزال پس رونده دارند و یا در قسمت تناسلی به فلج اندامی مبتلا شده باشند .
 • زنانی که دچار ناهنجاری های تخمک گذاری هستند .
 • زمانی که ماهیچه های واژنی به صورت غیر ارادی انقباض پیدا می کنند که تاثیرات منفی بر رابطه جنسی می گذارد .
 • افرادی که در ناباروری دچار ناهنجاری هستند .
درمان ناباروری با IUI
درمان ناباروری با IUI

عمل IUI چگونه انجام می شود

این عمل بسیار آسان و راحت می باشد و فرد هیچگونه دردی را احساس نمی کند . این عمل نیازی به بیهوشی ندارد و لازم می باشد عمل IUI تحت نظر پزشک متخصص زنان انجام شود و مراقبت های پس از آن با دقت انجام شود .

مایع منی همراه با تکنیک مخصوصی و منحصر به فردی در این عمل شسته می شود و بعد از آن اسپرم های شسته شده توسط  واژن به کمک لوله ی باریکی به درون رحم وارد می شود . برای اینکه میزان موفقیت درمان ناباروری با روش IUI افزایش یابد از داروهای محرک استفاده می کنند تا تحریک تخمدان تعداد مورد نظر تخمک را آزاد کند . به وسیله این داروهای محرک تخمک های آزاد شده در سیکل به ۲ الی ۴ تخمک افزایش پیدا می کند و احتمال باروری را به اندازه قابل قبولی افزایش می دهد . بدین ترتیب لازم می باشد داروهای محرک تخمدان با اندازه و دوز معینی در زمان مناسب استفاده شوند . پس از بررسی وضعیت تخمدان های  شخص ، به وسیله سونوگرافی و همچنین ارزیابی فولیکول ها و اطمینان حاصل کردن از وضعیت عادی بدن و فیزیک دستگاه تناسلی داروهای کمک کننده به باروری تزریق می شوند .

دکتر نصرت نقاب

فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf عضوانجمن ناباروری ایران رتبه برتر کنکور ورودی دانشکده پزشکی شیراز بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشکده علوم پزشکی همدان فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال ۲۰۱۷ سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال ۹۴ که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

پاسخ

4 × پنج =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک