دکتر تعیین جنسیت در اهواز

داشتن فرزند لذت بسیاری دارد و عموم زوجین بعد از گذشت مدتی از ازدواجشان ، تصمیم می گیرند ، برای گرم تر و شاداب تر شدن زندگیشان ، بچه دار شوند . داشتن فررزند دختر یا پسر جزو مواردی است که امروزه زوج های جوان را درگیر خود کرده که با پیشرفت تکنولوژی در حوزه پزشکی این امر ممکن شده است . شاید در گذشته تا این اندازه دخالت امکان پذیر نبوده و برطبق شرایط محیطی و فردی نوع فرزند تعیین می شد. اما خبر خوب در اینجا داشتن فرزند دلخواه برای شماست به طوری که بتوانید آزادانه نوع فرزند خود را انتخاب کنید . با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

بهترین دکتر تعیین جنسیت

آیا تعیین جنسیت امکان دارد؟

تعیین جنسیت با روش های مختلف امکان پذیر است از روش تعیین جنسیت با تغذیه گرفته تا روش های نوینی که احتمال موفقیت را افزایش می دهد . معمولا برای افرادی که قدرت ریسک پایین تری دارند توصیه می شود از روش تغذیه و زمان تخمک گذاری استفاده نکنند تا شانسشان در نوع فرزندشان بیشتر شود . در ادامه دکتر نصرت نقاب متخصص زنان و نازایی روش های نوین دیگری را معرفی می کنند .

روش های تعیین جنسیت

تعیین جنسیت و اینکه آیا این امکان وجود دارد که خودمان نوع فرزند را انتخاب کنیم یا نه؟ سوالی است که برای افرادی که در مرحله بچه دار شدن هستند ، دغدغه شده است . علم در حال پیشرفت است و هر روز روش و متدهای جدیدی برای آن ارائه می شود .

تعیین جنسیت با IVF

یکی از راه هایی که برای تعیین جنسیت معرفی می شود ، روش درمان IVF است که تعیین جنسیت در آن حدود ۹۹ درصد است .

تعیین جنسیت با PGD

روش دیگر به صورت PGD است که تعیین جنسیت در آن به صورت IVF است و بیمار همان پروسه را طی می کند . پی جی دی به معنای تعیین جنسیت قبل از انتقال به رحم و لانه گزینی است به طوری که روز دریافت تخمک از مادر و لقاح در آزمایشگاه ، متخصص ژنتیک زمانی که جنین چند سلولی شد ، بر روی نمونه ای از آن تعیین جنسیت انجام می دهد .

در واقع در مرحله تعیین جنسیت ، دختر یا پسر شدن جنین توسط پزشک تعیین جنسیت ، به وجود نمی آید بلکه بستگی به میزان پسر و دختر بودن جنین های ایجاد شده دارد . به طور مثال ممکن است زوجی ده جنین داشته باشند که از این تعداد اکثریت پسر باشند و در مرحله انتقال جنین بتوان جنین های پسر را به رحم مادر انتقال داد . (قابل ذکر است جنین های ایجاد شده دیگر می توانند فریز شوند و اگر پاسخ به باروری منفی بود ، مجدد انتقال جنین انجام شود .) میزان موفقیت درمان PGD به همان میزان درمان IVF  است .

تعیین جنسیت با IUI

روش دیگری برای تعیین جنسیت وجود دارد که با نام IUI معروف است . این روش ساده تر بوده و پروسه در مدت کوتاهی قابل انجام است . به این صورت که دارویی برای تحریک تخمک گذاری به مادر داده می شود و زمانی که تخمک بالغ شد ، IUI انجام می شود . میزان موفقیت این روش از نظر تعیین جنسیت ۷۵ تا ۸۰ درصد است و میزان بارداری در آن ۲۵ تا ۳۰ درصد و به اندازه بارداری طبیعی است .

هزینه تعیین جنسیت

روش تعیین جنسیت PGD با هزینه بیشتری انجام می شود اما درصد موفقیت در آن بسیار بالاست و تا ۹۵ درصد نیز تخمین زده می شود . روش IUI به نسبت ، کم هزینه تر است و لازم نیست مدت زمان طولانی صرف شود اما احتمال ریسک در آن افزایش می یابد.

دکتر نصرت نقاب

فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf عضوانجمن ناباروری ایران رتبه برتر کنکور ورودی دانشکده پزشکی شیراز بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشکده علوم پزشکی همدان فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال ۲۰۱۷ سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال ۹۴ که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

3 thoughts on “دکتر تعیین جنسیت در اهواز

 1. مهسا - جولای 21, 2023 در 11:13 ق.ظ

  سلام خسته نباشین من یه دختر دارم ودوس دارم بچه دومیم پسر باشه وهیچ مشکلی ندارم نه من ونه شوهرم با روش تغذیه انجام میدین مشکل من هزینه نمیدونم چطور که بیام من ابادانم ممنونم ازتون

  پاسخ
  • دکتر نصرت نقاب - آگوست 3, 2023 در 11:39 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   خیر بنده تعیین جنسیت از طریق تغذیه انجام نمی دهم.

   پاسخ
 2. 421n - سپتامبر 16, 2023 در 6:56 ب.ظ

  سلام من دو دختر دارم و ۳۸ ساله ام همسرم اصرار دارن که باردار شم برای پسر دار شدن
  ایا با این روش صدرصد هست ؟چقد حدودن هزینش میشه و جه تایم زمانی طول میبره

  پاسخ

پاسخ

نوزده + 15 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک