درمان آندومتریوز

درمان آندومتریوز

درمان آندومتریوز امروزه بسیار پیشرفت کرده است و می توان با روش های مختلف آن را درمان کرد .

درمان براساس شرایط خاص هر فرد انجام می شود و مشکل بالینی ایجاد شده (تاثیر بیماری و اثر درمان بر کیفیت زندگی بیمار ) باید در نظر گرفته شود .

Who جراحی به دلیل آندومتریوز را جراحی باروری می داند .در نظر گرفتن کم تهاجمی ترین و کم هزینه ترین درمان توصیه می شود . درمان بیماران علامت دار شامل استفاده از ضد درد – هورمون ها – جراحی – تکنیک های کمک باروری است .پیشرفت ضایعه پس از درمان قابل پیشگویی نیست .آندومتریوز یک بیماری مزمن با میزان عود بالا پس از درمان طبی یا هورمونی است .حضور بیمار در تمامی مراحل تصمیم گیری ضروری است .در صورت عدم پیشرفت درمان انجام لاپاراسکوپی و لاپاراتومی در یک مرکز پیشرفته الزامی است . پایدار ماندن درد علی رغم درمان در برخی موارد اجتناب ناپذیر است . در این موارد باید انجام مشاوره و ارجاع به کلینیک درد مد نظر قرار گیرد .

درمان-آندومتریوز

درمان-آندومتریوز

درمان جراحی

باید تشخیص و از بین بردن آندومتریوز همزمان حین جراحی انجام گیرد . با توجه به لزوم حفظ عملکرد تولید مثل هدف از جراحی برداشتن ضایعات قابل رویت چسبندگی ها و برقراری آناتومی طبیعی ژنیتال است .

از لاپاراسکوپی می توان در بیشتر زنان استفاده کرد – لاپاراسکوپی باعث کاهش هزینه ها – موربیدیته و احتمال عود چسبندگی ها پس از عمل می شود .

آندومتریوز بیماری است که شاید امروزه بسیاری از زنان را درگیر خود کرده است و به شدت نگران این مسئله هستند  اما در این جا باید گفت اولین اقدامی که باید در این باره انجام داد این می باشد که به یک متخصص زنان خوب باید مراجعه کرد . دکتر نصرت نقاب متخصص درمان نازایی می تواند بیماری آندومتریوز را به بهترین شکل درمان کند و رضایت مشتری را از آن خود کند. جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۳۳۳۶۴۵۵۴-۰۶۱ تماس حاصل فرمائید .

لاپاراتومی منحصرا در بیمارانی انجام می شود که :

در مراحل پیشرفته بیماری هستند

امکان لاپاراسکوپی درآن ها وجود ندارد

نیازی به حفظ باروری ندارند

پیشگیری

هیچ راهکار منحصر به فرد و موفقی در پیشگیری از آندومتروز دیده نشده است .

در زنانی که در سنین پایین در ورزش های هوازی شرکت داشته اند آندومتریوز کمتر دیده می شود اما بررسی جمعیتی در مورد اثر محافظتی ورزش صورت نگرفته است .

مشحص نیست که مصرف کنتراسپتیوهیا خوراکی سبب محافظات در برابر آندومتریوز شود .

برخی از خدمات دکتر نصرت نقاب متخصص درمان نازایی

زایمان

لاپاراسکوپی

درمان ناباروری با ivf

راه های ارتباطی دکتر نصرت نقاب در اهواز

۰۹۱۶۹۳۶۴۹۵۳

۰۶۱-۳۳۳۶۴۵۵۴

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر نصرت نقاب

دکتر نصرت نقاب

فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf

عضوانجمن ناباروری ایران رتبه برتر کنکور ورودی دانشکده پزشکی شیراز بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشکده علوم پزشکی همدان فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری وivf از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال ۲۰۱۷ سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال ۹۴ که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

پاسخ

11 − پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک